Aktuális információk

Az Era-gon sárkányának igaz története

A cégek elnevezése külön tudomány. Sokféle kritériumnak meg kell felelni egy névnek, amely aztán a céggel azonosulva ivódik be a köztudatba. Sokat számít a név dallama, hangsúlya, végződése, mint a hogy a név mellé társuló logónak is óriási szerepe van, mely képvisel téged.

Volt egyszer, hogy névjegykártyát cseréltünk egy kreatív grafikáiról híres cég vezetőjével. Ránézve az enyémre azt ajánlotta, hogy tervezzük át a névjegykártyámat, mert " a sárkány már nem divat".

Nem ismert engem. Évekig ízlelgettem az Era-gon nevet és évekig visszatartott tőle a film, amelyben Eragonnak hívják a sárkányt. Végül a magam eragonját, akkori blogtársam, Nóra biztatására, kötőjellel hoztam létre. Era, ez volnék én, mert évek óta így hív mindenki. Ez lett a szó eleje. Gon, mert sokat írtam abban az időben és szívesen megosztottam a Gon-dolataimat. Összeolvasva hajaz a Dragon, sárkány szóra is. A kínai asztrológia szerint sárkány napon születtem.

Amikor mindez összeállt, Kis László grafikust kértem meg, hogy tervezzen egy logót a névhez. Többféle sárkányt küldött vissza. Az arany színűbe azonnal beleszerettem. 

A designer megjegyzése mégis gondolkodásra késztetett. Vajon mit üzen ez a sárkány a világnak? Megfelelően képviseli az üzleti asztrológia gondolatvilágát? 

Bihari Kiss Endre népmese kutató nagyon értékes gondolatokkal járult hozzá, hogy megtaláljam a választ. Tőle tudom, hogy minden mese valamilyen egyensúlyvesztésből indul ki. Mint amikor a cégeknél kibillen valami és a cégvezető érzi, hogy cselekednie kell.

Mit képvisel a népmesékben a sárkány? Sárkány = Ser-ken, ő az aki serkent, kimozdít, elindít egy folyamatot. Ő az, aki  jön és kiragadja a főhőst egy helyzetből. Mint pl. amikor elrabolja a királykisasszonyt és fölviszi a hegyre.

Ő a kapu őre. A kapué, melyen át beléphetsz valahová. Olyan helyre, ami eddig el volt zárva előled.

A sárkány gyakorlatilag a híd két világ között. Összeköti az eget és a földet, hiszen szárnya van, miközben hüllő. Elvisz vajon az álmok világába.? Nemigen van lehetetlen a számára.

A  magyar mesék sárkánya nem gonosz, általában jóindulatú, van hogy két lábon járó lény. Az Era-gon sárkánya ezen felül a Napot is képviseli, arany színével és oroszlánra emlékeztető formájával, mely életet adó, teremtő erő.

Elmondhatom tehát, hogy az Era-gon jön és felráz. Kiemel  abból a helyzetből, amiben vagy, miközben felülről megmutatja azt. Kaput nyit egy másik világra. Mindenkinek, akinek van egy álma ...

 

                                                                                                                                                                             Molnárné Gyürki Erika

                                                                                                                                                                                  Era-gon